Any Day Now / performativně teatrální pop up

"Víte co, nemáme vůbec touhu demonstrovat proti tomu, že po letech vyhrožování nejspíš už skutečně zbourají Karlin Studios a postaví místo nich jakési nevkusné shopping centrum, kancelářskou budovu nebo něco podobného. Asi tedy přestaneme jezdit do Karlína (ne že bychom tam dosud byly pečené vařené) a najdeme si nějakou jinou kratochvíli.

Je pravda, že nás docela pobouřilo, že magistrát zkomplikoval přesun projektu do jiné budovy, na jejíž likvidaci nebo lukrativnější využití by si možná někdo vzpomněl zase až za pár dalších let. Ale upřímně, ze slova gentrifikace už zíváme. V Karlin Studios určitě bylo pár dobrých výstav, nejlépe si samozřejmě pamatujeme ty vlastní. Také mnoho průměrných výstav, asi jako všude. A určitě několik skvělých večírků, ach ano rády vzpomínáme! Sečteno podtrženo je to sice škoda, ale my už nemáme ani chuť ani sílu se k celé situaci nějak sofistikovaně vyjadřovat. Šeherezáda vypráví každou noc stejnou pohádku, jenom se jednou odehrává tam a podruhé onam. Konkrétně o Karlin Studios toho bylo dosti řečeno (možná až příliš, uuuf kolikrát se to řešilo) a navíc spoléháme na to, že se najde někdo jiný, kdo by chtěl cosi inteligentního dodat. My to určitě nebudeme.

Zareagovaly jsme na otevřenou výzvu pro předkládání projektů, protože nás baví reagovat na výzvy. Zvlášť takové, které v rámci učísnutého institucionálního provozu vybízejí k trvalé destrukci. Chceme ale ničit jen něžnými zbraněmi! Za pomoci naší společné chuti využít této příležitosti k absurdnímu teátru, vrstvení trapných nápadů, které se nebudeme pokoušet vyladit na úroveň současného umění (nebo jenom trochu, kdo si nemůže pomoct). V dětinské náklonnosti k těm nejprovařejnějším historkám okolo hnutí dada jsme si vylosovaly název akce ve slovníku v Adélině smartphonu s hipstersky rozbitým displayem. Uspořádáme večer o roztomilé ženské schopnosti rozbíjet ladně, na kterou ježibaba z Mrazíka už jaksi pozapomněla v záplavě jiných starostí. O absurditě, kráse, lásce, volnosti, rovnosti a sesterství. A po nás ať přijde potopa. Nebo ještě výstava Pasu."

Projekt vznikl v rámci cyklu « Konec Ágonie » pořádaném Karlin Studios.
#slowfeminism #brutalmaterialism #hyperactivism #postshamanism #popnihilism #nulová mzda #teenagedirtbag #alsointelligent


Any Day Now
Tereza Příhodová performance
Any Day Now
Jana Doudová performance
Any Day Now
Tereza Příhodová performance
Any Day Now
Jana Babincová