Clueless Agency: Ward no gateman, draw on nametag, pals spit peels, slap, tips, sleep

20.5. - 1.8. 2021

Vernisáž: 20. 5. 2021 18:00

Karlin Studios, Prvního pluku 2, Praha
 
Participující: Ondřej Doskočil & Klára Švandová, Miloš Kurovský, Vojtěch Novák, Matyáš Maláč, Marek Delong & Anna Slama, Monika Kováčová
 
Kurátor: Kolektiv PGS
Text: Lukas Hofmann
 

Umělecká výstava je místem činu v tom smyslu, že i v galerii naše ostříží oko putuje a snaží se rozeznat texturu od objektu, vyvěštit kriminální motiv umělkyně či umělce, uchopit prostředí a jeho měřítko v celé jejich komplexnosti. Nutně si pak uvědomujeme, že existují stopy, které naše hrubé smysly nedokážou detekovat. V tomto případě jsme pozváni na rutinní inspekci společně s Clueless Agency a setkáváme se se soukromým očkem, které ze své podstaty existuje pouze jako šedá šmouha ohraničená konturou pláště. Spíš než člověk se nám jeví takový detektiv jako nástroj, který můžeme použít. Kolektiv PGS - jeho literární autor - chápe tuto archetypální detektivní personu jako nádobu - fluidní bytost, co je také naplněna fluidem, tekutinou. Zatímco se jeho příběh bude ubírat kupředu, různé collabs a místa vyplodí mnohé nepřátele a indicie, kterýmiž opakovaně naplní nádobu stimuly a kulturními koncepty, aby nakonec shromáždily jejich sediment a zpětně z něj vyvěštily celou jeho historii.


Nástup detektivního žánru na konci 19. století se časově shodoval se zpochybněním sociální reality, ve které vznikla paranoia jako psychiatrický termín. Právě to poskytlo možnost, jak se vyrovnat s multiplicitou a schizofrenií městského života, s jeho frenetickým hledáním nepolapitelného uspokojení, s odérem rozkladu, vznešenosti, ale hlavně odérem podpaží. Kolektiv se vyznačuje tím, že osnuje off-site umělecké události na takových místech rozpadu, v zákoutích nabitých mysteriózní energií, ať už uvnitř shořených chat, v parcích nebo miniaturách dolů. Když je poprvé uzavřeme v bílé krychli, samozřejmě následuje to, že ji také zamoří a vytvoří si prostředí od nuly (a to se jim úspěšně podaří vylít). Máme tak před sebou krajíc architektury se zabedněnými okny, dveřmi vedoucími do dalších dveří, s lampami, které pomalu tají a splývají se zvratky na ulici - jako nějaká camp scéna z edwardianské éry s papírkem pod jazykem. Kdyby tyto předměty měly chuť, byly by hořkokyselé - s pocitem, který vám zůstane na patře, a po pravdě řečeno, je spíše lol než haha.


*

Větřím zatuchlé hranolky, kosti, které patřily smaženému kuřeti, a hanbu. V pozadí hraje v automatickém sledu Saturday Night Live a z naší oblíbené čtveračky paní Pottsové, té buclaté čajové konvice, se stala - dámy prominou - cumdump. Nechvalně proslulý polský režisér natočil v roce 1975 softcore porno verzi téhle pohádky, kterou sice nemám potřebu sledovat, ale stejně přemýšlím, jestli i v ní byly objekty animovány, tedy jestli mají animu, a proto je potají sledují, jak to dělají. Ať tak či onak, nemůžu jinak než si představovat, jak se Belle a Zvíře muchlují na posteli, která je vlastně naživu.


leeds > northwest suburbs > personals > missed connections


Porodila si v Nando’s - m4w


Tvoje plodová voda mi spálila sítnici

Jak sem ti pomáhal s kleštěma

Řekla si, že to byla moč, ale já vim, že to byli tvoje tekutiny a to je super.

Ozvi se


V tom momentu vyprsknu limonádu a zavřu záložku. Fialová sprška potřísní moji opěrku nohou, tj. mého otroka, a jeho záda absorbují vibraci mých chodidel. Je hlavně na puppy play a rád nosí štěněčí masku, ale jasně že mě nechá položit na něj nohy, když je to takový hodný pejsek. Je libo pamlsek? Když se doma nudím sledováním telky a pobíráním 50 liber za hodinu za to, že nechám tu ubohou duši být mým taburetkem, někdy mi šeptem svěřuje, co momentálně zkoumá v hodinách dějepisu. Prý existovaly ženy - anakorety - které se rozhodly být zazděny do cely a strávit zbytek svého života v modlitbě. Představuju si, že každá zeď má vlastně dostatek místa na to, aby se do ní vešel člověk.


Peněženka klíče mobil

Peněženka klíče mobil

Peněženka klíče mobil

Peněženka klíče mobil

Peněženka klíče mobil. o tom by byla moje kontemplace anakorety.


Pokouším se destilovat vlastní alkohol, nedávno mi přišla poštou destilační souprava. Koncentrace prášku, který používám, byla asi špatná, takže jakmile se nádoba pomalu naplnila, kyselá usazenina vypálila otvor na dně.


Další zprávy: Nějaký imunodeficientní had pomalu umírá na svůj jed. Už má stránku na GoFundMe.


- Lukas Hofmann